• Niedostępny
1-uncjowa moneta Krugerrand wydana w RPA.
Monety z różnych roczników, możliwe rysy i/lub milkspoty
  • 1-uncjowa moneta Krugerrand wydana w RPA.
Monety z różnych roczników, możliwe rysy i/lub milkspoty
  • 1-uncjowa moneta Krugerrand wydana w RPA.
Monety z różnych roczników, możliwe rysy i/lub milkspoty

Krugerrand - 1 uncja srebra - różne roczniki

137,46 zł
Produkt chwilowo niedostępny

1-uncjowa moneta Krugerrand wydana w RPA.

Monety z różnych roczników, możliwe rysy i/lub milkspoty

Ilość

Rabaty ilościowe

Ilość Cena Oszczędzasz
25 136,77 zł 17,18 zł
100 135,40 zł 206,19 zł
500 134,02 zł 1 718,26 zł

Południowoafrykańskie srebrne monety Krugerrand są dostępne dla inwestorów od ponad 50 lat, jednak srebrne wersje monety rozpoczęto produkować dopiero od 2017 r. Z okazji 50. rocznicy złotej monety Krugerrand o wadze 1 uncji, południowoafrykańska mennica wprowadziła swoje pierwsze srebrne monety. Każda z nich była tak popularna, że ​​rozpoczęto ich ciągłą produkcję. GULDENER z przyjemnością oferuje tę srebrną monetę Krugerrand do zakupu online już dziś.

Najważniejsze:

Moneta zawiera 1 uncję trojańską czystego srebra o próbie 0,999 w stanie BU. Wydane przez rząd Republiki Południowej Afryki o wartości nominalnej 1 Rand (R1).

Na awersie monety widoczny Paul Kruger. Na rewersie przedstawiona antylopa Springbok.

Pierwsze srebrne monety Krugerrand z mennicy południowoafrykańskiej były specjalnymi monetami wyemitowanymi z okazji 50. rocznicy powstania mennicy. Ze względu na swoją popularność od w 2018 roku wprowadzono standardową srebrną monetę 1-uncjową. W 2020 roku seria rozszerzyła się o pierwszą w historii srebrną wersję Krugerrand o wadze 2 uncji.

Awers:

Na awersie przedstawiona jest płaskorzeźba Paula Krugera. Portret ten oparty jest na oryginalnym odlewie matrycowym Krugera z 1892 r., który był przeznaczony do użycia w obiegowych nominałach funta południowoafrykańskiego. Otto Schultz wykorzystał ten portret jako inspirację do stworzenia swojego wizerunku Krugera dla monet Krugerrand.

Rewers:

Symbolem narodowym Republiki Południowej Afryki jest antylopa Springbok, która znajduje się na rewersie srebrnych monet Krugerrand o wadze 1 uncji. Antylopa jest prezentowana jako elegancko poruszająca się po trawie w jej naturalnym środowisku w południowej Afryce.

Historia:

Srebrna moneta Krugerrand 1 uncja ma krótką, ale ekscytującą historię. Kilka poprzednich wydań monety wzbudziło zainteresowanie inwestorów. Srebrne monety bulionowe mają dokładnie takie same wzory jak ich złote odpowiedniki, ale różnią się na swój sposób. Podczas gdy złote monety nigdy nie miały wartości nominalnej, srebrna moneta Krugerrand ma w rzeczywistości wartość nominalną 1 Rand.

Producent
South African Mint
Nominał
1 ZAR
Stan
UNC (uncirculated)
Próba
999
Kraj pochodzenia
Republika Południowej Afryki
Zawartość metalu
1 oz