Poza sprzedażą monet bulionowych, Guldener prowadzi także skup srebrnych monet. Jeśli więc chcesz szybko i wygodnie sprzedać metale szlachetne, ta oferta jest właśnie dla Ciebie. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wszystko odbywa się online i w 100% bezkontaktowo. Dzięki temu bez względu na to, gdzie jesteś, możesz sprzedać swoje srebrne monety bulionowe w oparciu o aktualny kurs srebra. To świetny sposób na uzyskanie środków pieniężnych z tytułu sprzedaży srebrnych kruszców. Cały proces przebiega niezwykle sprawnie. To wszystko za sprawą naszych specjalistów, którzy dzięki swojemu doświadczeniu oraz wiedzy gwarantują najwyższą jakość obsługi klienta.

Skup monet – jak przebiega?

Jak w praktyce wygląda skup monet online? Cały proces rozpoczyna się od wypełnienia formularza, który jest dostępny na naszej stronie. Znajdź monety, które chcesz sprzedać (Philharmoniker, Kangaroo, Owl, Arka Noego, American Eagle, Britannia, Krugerrand czy Maple Leaf) i zaznacz, ile sztuk posiadasz. Obok zobaczysz aktualną cenę skupu, a gdy wpiszesz ilość monet, pojawi się kwota, jaką oferujemy w naszym skupie. Zapoznaj się z regulaminem, wpisz swój adres e-mail i prześlij nam formularz, klikając w przycisk „Wyślij”. Gdy tylko go otrzymamy, prześlemy Ci potwierdzenie. Od momentu otrzymania od nas wiadomości masz 24 godziny, by nadać do nas przesyłkę z monetami. Gdy tylko ją odbierzemy i zweryfikujemy zawartość, wysyłamy przelew na Twoje konto w ciągu 24 godzin. To wszystko! Jak widać, procedura jest naprawdę prosta. Jednak w razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu!

Ceny srebrnych monet

Często pojawiające się pytania naszych klientów dotyczyły aktualnych cen srebrnych monet. Z tego powodu postanowiliśmy wprowadzić narzędzie, które na bieżąco aktualizuje ceny zgodnie z aktualnym kursem srebra. Takie rozwiązanie pozwala na uzyskanie najbardziej intratnych warunków zakupu, jak i sprzedaży metali szlachetnych. Narzędzie wyświetla się u góry strony i automatycznie odświeża dane, dzięki czemu w czasie rzeczywistym otrzymasz informacje o bieżącym kursie srebra. Nie musisz więc specjalnie wyszukiwać aktualnych danych, instalować jakiegokolwiek oprogramowania czy kontaktować się z nami, by dowiedzieć się, za jaką kwotę możesz sprzedać swoje srebrne monety bulionowe.

Skup monet – co wpływa na cenę?

Warto pamiętać, że duży wpływ na wycenę monet ma ich stan. Ta sama moneta w nienaruszonym stanie może być warta nawet kilka razy więcej niż choćby nieco podniszczona. Jakość monety ma szczególne znaczenie w przypadku rzadkich egzemplarzy. Dlatego też najlepiej jest nie czyścić monet przed ich sprzedażą, ponieważ może to obniżyć ich wartość – często znacząco. Co ciekawe, w niektórych przypadkach patyna może nawet podnieść wartość srebrnej monety. Dodatkowo na cenę skupu wpływa także rzadkość występowania, popularność wśród kolekcjonerów, a także próba oraz waga monety. W naszym skupie przyjmujemy monety o wszystkich dostępnych wagach, najczęściej 1 uncji oraz 2 uncji srebra. W sytuacjach, kiedy stan monet jest widocznie zły (np. widoczne ślady palców, głębokie rysy, odbarwienia) finalna wycena może różnić się od oferowanej. W przypadku monet bulionowych milkspoty, drobne ryski lub ślady patyny nie wpływają na ich wycene.

Wysyłka monet

Po otrzymaniu formularza odsyłamy umowę, którą należy uzupełnić i dołączyć do przesyłki. Jednocześnie wysyłamy etykietę do nadania paczki. W przypadku sprzedaży przedmiotów o łącznej wartości do 2 tys. zł koszty przesyłki 15zł pokrywa sprzedający (zmniejszają one łączną wartość wypłaconej kwoty). W przypadku skupu monet o wartości powyżej 2 tys. zł sprzedający nie ponosi kosztów wysyłki

Kalkulator wyceny
inne rodzaje monet wg indywidualnej wyceny, prosimy o zostawienie informacji w wiadomości

Ilość (szt)
Cena
Razem (PLN)

0 zł

Regulamin

1) Za pośrednictwem serwisu internetowego guldener.pl Klient ma możliwość sprzedaży Towarów w postaci srebrnych monet bulionowych.

2) Przed zawarciem przez Strony umowy sprzedaży Towaru, Klient zobowiązany jest wypełnić formularz umieszczony bezpośrednio w serwisie internetowym guldener.pl. W formularzu Klient deklaruje ilość sprzedawanego Towaru po oferowanej przez Kupującego cenie. Oferowane ceny dotyczą przedmiotów bez widocznych wad. Wszelkie plamy, rysy spowodują w dalszych krokach korektę wyceny.

3) Klient zobowiązany jest do podania swoich danych osobowych oraz kontaktowych, w celu sporządzenia umowy sprzedaży.

4) Po przesłaniu formularza, serwis guldener.pl niezwłocznie potwierdzi ofertę i skontaktuje się z Klientem w celu ustalenia przebiegu transakcji a zwłaszcza terminu i sposobu odbioru Towaru przez działającą na zlecenie Sprzedającego firmę kurierską.

5) Sprzedający zobowiązuje się spakować i odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę Towaru na swój koszt. Do przesyłki należy dołączyć podpisaną umowę sprzedaży. Etykietę do nadania paczki przesyła kupujący. Koszt transportu Towaru do siedziby Kupującego pokrywa Sprzedający jeśli wartość Towaru nie przekracza 2 tys. zł lub Kupujący jeśli wartość Towaru przekracza 2 tys. zł.

6) Klient oświadcza, że:

- Towar stanowi jego wyłączną własność i ma prawo do swobodnego rozporządzania Towarem,

- Towar nie jest przedmiotem żadnych obciążeń, zobowiązań, roszczeń osób trzecich,

- Towar nie pochodzi z czynu zabronionego, udziela Kupującemu rękojmi za wady prawne Towaru na okres 2 lat od dnia zawarcia umowy sprzedaży.

7) W dniu odbioru Towaru przez Kupującego dokonywane jest jego sprawdzenie pod względem zgodności z przesłanym formularzem oraz stanu monet. Klient akceptuje, że wszelkie wady związane np. z plamami, rysami, przetarciami mogą spowodować zmianę wyceny Towarów

8) W dniu dokonania sprawdzenia Towaru Klient jest informowany poprzez wiadomość e-mail lub telefonicznie o potwierdzeniu wyceny lub zostanie zaproponowana inna wycena bazująca na jakości dostarczonych Towarów.

9) W przypadku braku zgody na treść Wyceny lub braku odpowiedzi na Wycenę w terminie 7 dni, Kupujący odstępuje od dalszych działań.

10) W przypadku akceptacji treści Wyceny w ciągu 24 godzin, na rachunek bankowy Klienta zostanie przekazana uzgodniona wartość skupowanego Towaru.

Kontakt z nami

opcjonalne