Złoto a inflacja
W ostatnich miesiącach wszyscy możemy zaobserwować rosnącą inflację, która odbija się na cenach w sklepach spożywczych, stacjach paliw, a także na rachunkach. Co więcej, mamy do czynienia z ciągłym spadaniem wartości złotówki, dlatego wszelkie oszczędności gotówkowe tracą na swojej wartości. Czy inwestowanie w złoto może ochronić nas przez inflacją?
Czy warto inwestować w srebro w 2022 roku?
Poszukujesz bezpiecznego sposobu na inwestowanie pieniędzy w niestabilnych czasach? Kupowanie srebra to nie tyle
moda, co popularny trend, który nieustannie utrzymuje się od kilku lat, co wynika przede wszystkim z rosnącej podaży
pieniędzy. Inwestowanie może mieć więc na celu nie tylko długoterminowe przechowywanie majątku, ale również
zarabianie na zmianach cen w krótkich terminach. Czy warto inwestować w srebro w 2022 roku?
W co inwestować w czasie inflacji
Jak widzimy inflacja w każdym miesiącu rozpędza się i notuje obecnie najwyższe poziomy od kilkunastu lat. Nie ma wątpliwości że w takim czasie utrata wartości pieniądza jest wyraźnie widoczna i często zadajemy sobie pytanie w jaki sposób zabezpieczyć zgromadzone oszczędności.
Gdzie kupić srebro?
Kryzys gospodarczy oraz rosnąca inflacja to zagrożenia dla posiadanego kapitału. Dlatego też w celu jego zabezpieczenia warto zakupić srebro. Gdzie kupić srebro? Istnieją dwie podstawowe możliwości – stacjonarnie albo online. Sprawdźmy, która z tych opcji jest korzystniejsza.
Jaka jest najlepsza próba srebra?
Inwestycja w srebro jest niezwykle opłacalna – zarówno jeżeli chodzi o monety, jak też biżuterię. Jednak przed decyzją o zakupie tego cennego kruszcu, warto dowiedzieć się, jakie istnieją próby srebra i czym się różnią. W tym artykule podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę, czym różnią się poszczególne wyroby i jaka jest najlepsza próba srebra.
Kto produkuje najwięcej srebra i do czego jest ono używane?
Srebro jest bardzo znanym i cenionym sposobem na lokowanie kapitału, jednak nie wszyscy zdają sobie do końca sprawę z tego, kto je produkuje i w jaki sposób jest ono wykorzystywane na całym świecie. A, jak pokazuje obecna sytuacja, swój ogromny udział w tej dziedzinie mają także Polacy – sprawdźmy zatem, kto produkuje najwięcej srebra i do czego używany jest ten cenny kruszec.
Co wpływa na cenę srebra?
Cena srebra potrafi gwałtownie wzrosnąć w czasach kryzysu lub niepokoju gospodarczego. Co wpływa na cenę srebra? Oto kilka czynników, o których powinieneś wiedzieć, zanim zainwestujesz w ten kruszec.
Przechowywanie srebra – jak robić to skutecznie?
rzechowywanie srebra albo innych drogocennych przedmiotów to kwestia sporna, którą jednak trzeba rozstrzygnąć. Szczególnie jeżeli chodzi o srebro inwestycyjne – jest niezwykle cenne i stanowi zabezpieczenie majątku. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze – sejf, skrytka bankowa, a może… przydomowy ogródek? Sprawdź, jak przechowywać srebro, aby było maksymalnie bezpieczne!
Maple Leaf, Krugerrand i inni. Krótka historia najsłynniejszych monet bulionowych
Monety bulionowe to nie tylko gratka dla kolekcjonerów, ale również inwestorów. Ich duża popularność sprawia, że posiadają bardzo ciekawą historię i znajduje się wśród nich kilka prawdziwych „legend”, o których warto powiedzieć nieco więcej. Oto krótka historia i charakterystyka najsłynniejszych monet, które w które zdecydowanie warto zainwestować!
Historia srebra
Srebro jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej wartościowych kruszców, który znany jest od dawna. Dzisiaj w srebro inwestuje się na całym świecie, nawet w dobie kryzysów gospodarczych. Jest bowiem niezależne i powszechnie stosowane – nie tylko w jubilerstwie, ale również medycynie czy przemyśle. Skąd się wzięło i jaka jest historia srebra? Sprawdźmy!
Czy srebro się skończy?
Srebro, podobnie jak złoto, jest powszechnie wykorzystywane i pożądane przez wielu ludzi. Choć jego wartość nie jest tak duża jak najcenniejszego kruszcu, również zachęca do inwestowania i może okazać się dobrym sposobem na lokowanie kapitału – także w dobie kryzysu, gdy jego ceny rosną. W kontekście jego wydobycia i przetwarzania pojawia się wiele pytań – jedno z tych najczęściej zadawanych to: „czy srebro się skończy?”. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Srebro jako pomysł na prezent
Brak pomysłu na upominek to niestety dość powszechny problem. Na szczęście istnieją uniwersalne rozwiązania, dzięki którym nie tylko zachwycisz bliską Ci osobę, ale również zapewnisz jej dodatkowe korzyści w przyszłości. Jednym z tych najlepszych jest bez wątpienia srebro na prezent – i nie mówimy to o łańcuszkach czy bransoletkach, ale wartościowych monetach bulionowych. Dlaczego warto na nie postawić?
Kiedy sprzedawać srebro?
Srebro, obok złota, jest powszechnie polecanym sposobem na lokowanie kapitału, ponieważ stanowi zabezpieczenie majątku i zawsze będzie na nie popyt. Jednak z inwestowaniem w ten kruszec wiążą się liczne pytania, w tym jedno z tych najbardziej powszechnych – kiedy sprzedać srebro? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, jednak postaramy się odpowiedzieć na to pytanie jak najdokładniej.
Czy warto inwestować w srebro w 2021 roku?
Globalny kryzys wywindował ceny metali szlachetnych i spowodował, że stały się one jednymi z nielicznych sposobów na bezpieczne inwestowanie pieniędzy w tych niestabilnych czasach. Okazuje się jednak, że zakup srebra to nie tylko aktualna moda, ale popularny trend, który utrzymuje się już od kilku lat. Wynika to między innymi z rosnącej od lat podaży pieniądza. Sprawdźmy zatem, czy warto inwestować w srebro również w 2021 roku!
Inwestycja w metale w czasie kryzysu
Kiedy ceny aukcji na giełdach drastycznie spadają, oprocentowanie lokat bankowych jest rekordowo niskie, a wartość pieniądza maleje z tygodnia na tydzień, ciekawą alternatywą okazuje się inwestycja w metale szlachetne – złoto i srebro. Dlaczego mogą one stanowić bezpieczną przystań dla posiadanego kapitału?
Czy warto posiadać certyfikat do srebrnych monet bulionowych?
Czy kupowanie do monet dodatkowych certyfikatów rzeczywiście gwarantuje oryginalność monet? Okazuje się, że nie zawsze.
Czy można kupić srebro bez vat?
Srebrne monety inwestycyjne mogą być opodatkowane realną stawką VAT wynoszącą jedynie kilka procent.
Od czego zależy cena srebrnej monety?
W teorii wszystkie monety powinny mieć tą samą cenę, w praktyce jednak nie ma dwóch monet o tej samej cenie.
Co to jest uncja trojańska?
Uncja uncji nie jest równa, skąd się wzięła i czym właściwie jest uncja trojańska?
Sztabki czy monety?
Która z form inwestowania bardziej się opłaca? Czy na gruncie podatkowym obie formy są tak samo traktowane?