Jakie są dostępne metody dostawy?

W naszym sklepie umożliwiamy obecnie zakup z dostawą kurierem, do paczkomatu InPost lub do automatu paczkowego Orlen Paczka. Na życzenie możemy nadać przesyłkę w inny sposób, jednak należy o tym poinformować sklep w trakcie składania zamówienia. Wszystkie zamówienia na dostępne produkty realizujemy w ciągu 48h, chyba że przy kupowanym produkcie widnieje informacja o wydłużonym czasie oczekiwania - informacja ta znajduje się rówenież przy każdym produkcie na stronie koszyka oraz składania zamówienia.

Czy istnieje możliwość odbioru osobistego?

Niestety, odbiór osobisty jest obecnie niemożliwy. Ze względów logistycznych nie ściągamy towaru do biura, a do magazynu nie są wpuszczane osoby bez odpowiednich zezwoleń. Również z tego powodu jesteśmy w stanie zaproponować tak atrakcyjne ceny.

W jaki sposób mogę zapłacić za przedmioty?

Płatności można dokonać online poprzez tzw. szybki przelew lub płatność kartą. Pośrednikiem transakcji jest firma Przelewy24, która pobiera prowizję w wysokości 1,5% wartości zamówienia (o tyle większa jest kwota do zapłaty). Aby uniknąć dodatkowych opłat zalecamy drugą opcję, tj. tradycyjny przelew bankowy. Płatności są księgowane na drugi dzień i tego samego dnia przystępujemy do realizacji zamówienia.

Czy na zakupione towary mogę otrzymać fakturę?

Podczas składania zamówienia należy wybrać typ dokumentu jaki ma zostać wystawiony do zamówienia. Domyślnie jest to paragon, jednak na życzenie klienta może zostać wystawiona faktura VAT-marża.

Czy sklep wydaje certyfikaty do sprzedawanych produktów?

Kupując produkt należy wybrać, o ile jest dostępny, wariant z certyfikatem. W ten sposób towar zostanie umieszczony w specjalnym opakowaniu wraz z certyfikatem potwierdzającym autentyczność zakupionych produktów.

W jaki sposób mogę dokonać zwrotu / odstąpić od umowy zakupu?

Zgodnie z art. 38 pkt 2 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta z dnia 30 marca 2017 r prawo odstąpienia do umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do umów, w których cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którym przedsiębiorca nie sprawuje kontroli i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Oznacza to, że Konsument nie może odstąpić od umowy, w drodze której nabył od Sprzedawcy produkty wykonane ze srebra i innych metali szlachetnych.

Czy lokowanie oszczędności w srebrnych monetach się opłaca?

W srebro inwestuje się przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to świetna alternatywa dla dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Taka inwestycja pozwala na zachowanie realnej wartości ulokowanych pieniędzy w szczególności w niepewnych czasach, czyli wtedy, gdy pieniądze w formie gotówki są zagrożone inflacją, przede wszystkim tą długoterminową. Srebrne monety bulionowe to odpowiednia forma inwestycji ze względu na ich stabilną wartość, która potrafi utrzymywać się przez bardzo długie okresy. Monety dostępne w naszej ofercie zostały wybite w znamienitych mennicach, dlatego wyróżniają się doskonałą jakością. Takie klasyki, jak chociażby Krugerrand, Australijski Kangur czy Liść Klonu to monety, które warto mieć w swojej kolekcji. Co ważne, jeśli tylko zechcesz, możesz je w każdej chwili sprzedać. Monety bulionowe są bowiem aktywami płynnymi, które bez żadnej trudności można wymienić na gotówkę.

Skup numizmatów – jakie srebrne monety cieszą się największą popularnością?

Jeśli w swojej kolekcji posiadasz srebrne monety bulionowe, a nawet całe pakiety inwestycyjne, warto, byś orientował się, które z nich cieszą się największą popularnością, gdy zdecydujesz się na ich sprzedaż. Otóż jedną z najpopularniejszych monet jest bez wątpienia Krugerrand. Z tego powodu – bez względu na panującą sytuację finansową – niezwykle łatwo jest ją upłynnić. Jest to pierwsza moneta bulionowa, wybijana od 1967 roku. W tamtym okresie była także środkiem płatniczym Republiki Południowej Afryki, a do 1980 roku stanowiła niemal 90% wszystkich monet bulionowych na świecie. Inne monety, które nieustannie cieszą się dużą popularnością, to Philharmoniker, Maple Leaf, Sowa OWL, Kangaroo, American Eagle, Britannia, Bounty, Arche Noak czy The Whale.

Srebrne monety bulionowe – czym się charakteryzują?

Moneta bulionowa jest to moneta wykonana z metalu szlachetnego – najczęściej ze złota lub srebra, jak i z platyny czy palladu. U nas znajdziesz wyłączenie srebrne monety bulionowe, ponieważ uważamy, że jest to najbezpieczniejsza forma inwestycji w metale szlachetne. Monety bulionowe nazywane są także monetami lokacyjnymi lub inwestycyjnymi właśnie ze względu na to, że powstają one głównie w celach inwestycyjnych. Warto dodać, że zamiast nominału na monecie wskazana jest zawartość kruszcu w uncjach, np. 1 uncja czy 2 uncje srebra. Dotyczy to uncji trojańskich, którymi określa się wagę monet wykonanych z metali szlachetnych.

Srebrne monety bulionowe pochodzą z prestiżowych mennic, a oprócz tego posiadają gwarancję rządu kraju, w którym zostały wyprodukowane. Dotyczy ona nie tylko wagi monety, ale również czystości kruszcu. Zatem jeśli szukasz odpowiedniej formy inwestowania, zakup monet w formie pakietów inwestycyjnych będzie bezpiecznym rozwiązaniem, także ze względu na fakt, że można je bardzo szybko i wygodnie upłynnić w każdej chwili, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.