Czy warto inwestować w srebro w 2021 roku?

Globalny kryzys wywindował ceny metali szlachetnych i spowodował, że stały się one jednymi z nielicznych sposobów na bezpieczne inwestowanie pieniędzy w tych niestabilnych czasach. Okazuje się jednak, że zakup srebra to nie tylko aktualna moda, ale popularny trend, który utrzymuje się już od kilku lat. Wynika to między innymi z rosnącej od lat podaży pieniądza. Sprawdźmy zatem, czy warto inwestować w srebro również w 2021 roku! 

Srebro – bezpieczny sposób inwestowania 

Jakiś czas temu srebro nazywane było „ubogim krewnym złota”, jednak obecnie ma ono mocną pozycję na światowym rynku i z roku na rok coraz bardziej zyskuje w oczach inwestorów. Siłą kruszcu jest przede wszystkim to, że ma charakter ogólnoświatowy – jego wartość jest więc niezależna od działań rządów czy instytucji finansowych. Wpływ na cenę srebra ma jedyne sytuacja polityczno-gospodarcza na świecie. 

To jednak nie wszystko. Inwestowanie w srebro świadczy o dojrzałości inwestora i pozwala mu na skuteczne zabezpieczenie majątku w dłuższej perspektywie. Wynika to między innymi z tego, że jest uznawane za jedną z najbardziej stabilnych inwestycji na rynku, a do tego skutecznie chroni przed inflacją i pozwala nie tylko zabezpieczyć się przed stratami, ale nawet osiągnąć spore zyski. Szczególnie w dobie kryzysu, kiedy to inflacja postępuje, a cena srebra rośnie – sprawdźmy zatem, czy warto inwestować w srebro w 2021 roku i co ma na to wpływ. 

Czy warto inwestować w srebro w 2021 roku? 

O ile 2020 rok należał do złota, o tyle eksperci przewidują, że w 2021 rekordowe ceny osiągać będzie srebro. Jest to metal szlachetny, który w obecnych czasach pozwoli skutecznie uzupełnić, a nawet zastąpić klasyczne formy inwestycji oraz zdywersyfikować portfel inwestycyjny.  

Z czego wynikają pozytywne prognozy dla srebra? Jak się okazuję, znaczącą rolę odgrywa tu nie tylko kryzys, ale również zapotrzebowanie przemysłu. Jest to surowiec niezbędny między innymi w produkcji paneli fotowoltaicznych. A jak powszechnie wiadomo, inwestowanie w energię słoneczną jest jednym z kluczowych elementów programu nowego prezydenta USA Joe Bidena. Można więc założyć, że w 2021 roku nastąpi znaczący rozwój tego sektora, co wpłynie także na ceny srebra. Warto również zwrócić uwagę na wzrost znaczenia pracy zdalnej w dobie pandemii – to z kolei prowadzi do większego zapotrzebowania na laptopy i telefony, w których również znajduje się srebro. 

Ile będzie kosztować srebro?

Aktualne ceny kruszcu oscylują wokół 25 dolarów, ale specjaliści mówią o bardzo dużych tendencjach wzrostowych. Padają nawet zapewnienia o rekordowych cenach, rzędu 50 dolarów za uncję. Dotychczas najwyższy wynik metal ten osiągnął w kwietniu 2011 roku, kiedy to kosztował 49,82 dol. Prognozy są więc niezwykle zachęcające, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad inwestowaniem w srebro oraz inne metale szlachetne. 

Najlepsze rozwiązanie? Srebrne monety! 

Wiesz już, czy warto inwestować w srebro, ale warto jeszcze dowiedzieć się, na co konkretnie postawić. Doskonałym rozwiązaniem, również dla początkujących inwestorów, wydaje się być zakup srebrnych monet bulionowych, które – w razie potrzeby – można bardzo łatwo wymienić z powrotem na gotówkę.