Uwaga! Do 30 czerwca darmowa wysyłka Orlen Paczka

Czy warto inwestować w srebro w 2022 roku?

Poszukujesz bezpiecznego sposobu na inwestowanie pieniędzy w niestabilnych czasach? Kupowanie srebra to nie tyle moda, co popularny trend, który nieustannie utrzymuje się od kilku lat, co wynika przede wszystkim z rosnącej podaży pieniędzy. Inwestowanie może mieć więc na celu nie tylko długoterminowe przechowywanie majątku, ale również zarabianie na zmianach cen w krótkich terminach. Czy warto inwestować w srebro w 2022 roku?

Charakterystyka kruszcu i jego rynku

Srebro to materiał, który charakteryzuje się mnóstwem zastosowań - jest nie tylko wszechstronny, ale również uniwersalny. Od wielu lat jest to forma inwestycji, ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie sztabkami oraz monetami. Inwestycja jest warta rozważenia, ponieważ stanowi odpowiednik twardej waluty, dzięki czemu lepiej jest przechowywać w niej pieniądze, które w portfelach lub na kontach bankowych byłyby pożerane przez inflację.

Inwestowanie – ryzyko i potencjał zysku

Obecnie dużą popularnością cieszą się monety bulionowe oraz sztabki, które nabywa się w celach inwestycyjnych. Materiał postrzegany jest jako tańsza alternatywa dla złota, a jednocześnie ze względu na mniejszy rynek odznacza się znacznie większymi zmianami cen. Zazwyczaj wzrosty i upadki kursu srebra mają podobny kierunek, co ruch cen złota - a przy tym są kilkukrotnie większe.

Sztabki czy monety?

Aby przechowywać majątek w kruszcu najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w monety bulionowe i sztabki – powinny nie tylko znajdować się w dobrym stanie technicznym, ale również pochodzić od renomowanych producentów, którzy cieszą się zaufaniem klientów. Zaletą monet bulionowych jest ich łatwa możliwość wymiany z powrotem na gotówkę, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla początkujących inwestorów.

Zabezpieczenie przed wysoką inflacją

Prognozy cen kruszców są zachęcające, dlatego też warto na poważnie zastanowić się nad inwestowaniem w srebro, a także inne metale szlachetne. Metale szlachetne cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów, którzy zabezpieczają swoje portfele przed wysoką inflacją.